Sklízíme a sušíme ořechy

Sklizeň ořechů začíná v září a končí u pozdních odrůd v říjnu. Plné zralosti je dosaženo, jakmile jejich zelená slupka puká a začíná černat. V tomto období začínají ořechy samy padat na zem. Sklizni můžeme pomoci setřásáním dlouhou tyčí na konci s hákem, nikdy však ořechy nesklízejte klácením - dochází tak velkému poškození větví ořešáku a ořechy mohou být navíc nedozrálé. Slabé noční mrazíky ořech nijak nepoškodí a získáte tak plody nejlepší jakosti.

Primarady.cz | Sklízíme a sušíme ořechy
(Zdroj: Stanislav Knotek)
    24.8.2018

Trvanlivé jsou jen ořechy na stromě řádně vyzrálé a se zcela uzavřenou skořápkou. Poškozené nebo předčasně sklizené ořechy se světlým jádrem nevydrží, neboť jádro často seschne nebo zplesniví. Je nejlépe je ihned po sklizni spotřebovat. Zabarvená, naplesnivělá ale i scvrklá jádra je nejlépe odstranit, mohou být našemu zdraví škodlivá. Po sběru a vyloupání je možné omytí ořechů ve vaně naplněné studenou vodou a s pomocí ostrého rýžáku nebo koštěte je zbavíme zbytků slupek a nečistot. Nakonec je můžeme vložit na krátkou dobu do 2-3% roztoku osolené vody, kdy po usušení zůstane jejich skořápka světlá. Při převážení je nikdy neukládejte do polyetylenových pytlů, sáčků, tašek, ale použijte pouze děrované (síťované) pytle nebo vzdušné nádoby.

Nejlepší je přirozené sušení na vzdušném a suchém místě, v tenké vrstvě na drátěnce na slunci - ideální je přístup vzduchu ze všech stran. V mokrém roce je sušíme v suché místnosti, ve stodole nebo na půdě, kdy může sušení trvat i 3-5 týdnů. Při umělém dosoušení by teplota neměla překročit 40°C, proto není vhodné dosoušení na kamnech ani v troubě - jádro hnědne, žlukne nebo příliš scvrkne.
Teprve zcela suché ořechy nasypte do koše, nebo do síťových pytlů a chraňte je před hlodavci. Plesnivění skořápky při skladování svědčí o nedostatečném usušení, nebo o velké vlhkosti vzduchu ve skladovací místnosti.

Podobné rady