Jak vytvořit růže z listí

Nasbírejte si nejlépe různobarevné listy z javoru. Z těch vytvoříte zajímavé tvary růží.  Javorové listy mají celou škálu krásných podzimních barev. Růže tvořte ihned z čerstvě nasbíraných měkkých a vlhkých listů, suché by praskaly.

Primarady.cz | Růže tvoříme z čerstvých javorových listů, aby se květy nelámaly.
Růže tvoříme z čerstvých javorových listů, aby se květy nelámaly. (Zdroj: Depositphotos)
    2.9.2018

Postup:

  1. První list přeložte na polovinu. Stopka listu směřuje dolů. Od okraje začněte smotávat vzniklý pruh listu do tenké ruličky. Ta bude nakonec tvořit střed květu. Vždy pracujte s lícovou stranou listu.
  2. Druhý list rovněž přeložte v půli a přiložte jej kolmo na ruličku. Omotáváním a současně i prohýbáním vytvoříte kolem ruličky první okvětní plátek vznikající růže.
  3. V levé ruce držte omotávané lístky a v pravé si připravte další na polovinu přehnutý list. Přiložte k načatému květu a vytvořte další okvětní plátek.
  4. Po třech až čtyřech srolovaných listech bude růže vypadat jako poupě. To zůstane uprostřed a pro nově vznikající růži vytvoří takzvané srdíčko.
  5. Přidávejte další listy jako okvětní plátky, dokud vám nebude připadat květ dostatečně velký.
  6. Nyní je třeba květ ukončit, aby se nerozmotával. Vezměte si pružnou aranžovací pásku a tou obmotávejte spodní část květu u stopky tak, aby zachytila dole všechny řapíky a pevně je přitáhla ke stopce.

První květ je hotový. Stejně postupujte při tvorbě dalších růží z listů. Vyberete-li si menší listy, vytvoříte malou růži. Zvolíte-li listy odlišných barev, bude vaše kytice o to pestřejší.  Jakmile vytvoříte stejným postupem dostatečný počet růží, nalakujte je alespoň lakem na vlasy, aby vám listové růže déle vydržely a byly hezky lesklé. Ze zbylých listů můžete vytvořit podložením kolem růží pěknou barevnou manžetu. 

Podobné rady