Jaká hnojiva jsou prospěšná pro kanadské borůvky?

Správné hnojení je při pěstování kanadských borůvek nejzásadnějším krokem pro štědrou úrodu. Pro svůj růst potřebují po celý rok přiměřeně kyselé prostředí, které zajistí speciální hnojiva pro kyselomilné rostliny. Používáme pouze kyselá bezchlorová hnojiva. Přítomnost železa je v hnojivu prospěšná, ale v žádném případě by nemělo obsahovat vápník ani chlór.

Primarady.cz | Pro zdravý vývoj kanadské borůvky potřebujete správné hnojivo.
Pro zdravý vývoj kanadské borůvky potřebujete správné hnojivo. (Zdroj: Depositphotos)
    5.5.2018

K nejčastěji využívaným hnojivům patří:

  • Kapalná hnojiva, která jsou rozpustná ve vodě a tvoří velmi kvalitní zálivku.
  • Organominerální hnojiva ve formě granulí, která působí rychle a dlouhodobě.

První hnojení začíná už při vysazování. Bohatou výživu však kanadské borůvky potřebují pravidelně nejméně třikrát do roka. Hnojivy s příměsí dusíky vyživujeme borůvku maximálně do července pro lepší růst. Poté přejdeme na výživu draslíkem přibližně od druhé poloviny srpna kvůli bezpečnému přezimování.

Při použití kapalných hnojiv ve formě zálivky začněte s hnojením v první polovině května a poté opakujte každé dva týdny až do konce června. Poté přihnojujte hnojivem s příměsí draslíku. U granulovaných hnojiv stačí borůvku vyživovat třikrát ročně – brzy na jaře, při tvorbě poupat a po odkvětu. Po granulovaném hnojení vždy musíte borůvku dostatečně zalít, aby se živiny dostaly do půdy až ke kořenům. Vody se nemusíte bát, kanadskou borůvku není téměř možné přelít.

Podobné rady