V jakém zrcadle se nejlépe uvidíte?

Alespoň jedno zrcadlo v domácnosti by mělo být natolik velké a kvalitní, abychom se v něm viděli celou svou osobností. To znamená minimálně od hrudníku nahoru a ideálně celou postavu. Navíc, kolem našeho vlastního obrazu by mělo zbýt ještě dostatek místa (pro pojmutí celé dospělé postavy postačí zavěsit zrcadlo tak, aby jeho dolní okraj končil cca 40cm nad zemí). Myslet bychom měli nejen na sebe, ale i na děti, které se rády zvědavě prohlížejí od nejútlejšího věku.

Primarady.cz | V této koupelně se zrcadlem přes celou stěnu mysleli i na děti.
V této koupelně se zrcadlem přes celou stěnu mysleli i na děti. (Zdroj: Depositphotos)
    1.5.2018

Ačkoliv dnes jsou k dostání zrcadla nejrůznějších tvarů, velikostí a provedení, pro solidní vnímání vlastní osobnosti se držte následujících rad.

Abyste svůj obraz viděli co nejreálněji, nejdůležitější je zvolit zrcadlo celistvé. Tedy nikoliv rozdělené (často bývá hříchem koupelnových skříněk), natož pak dlaždicové (to zase bývá nekonvenčním doplňkem na chodbách). Vlastní obraz musíte rozhodně vidět celistvý, nikoliv rozdělený nebo dokonce mozaikovitý. Nejste přece včela. To byste pak i svou osobnost vnímali roztříštěnou a časem byste dokonce nabyli pocitu vlastní nedokonalosti a nedostatečnosti.

Ačkoliv trh nabízí módní kouřová zrcadla, vy si rozhodně vyberte čiré  a umístěte ho na dobře osvětlené místo, jedině tak budete vnímat svou osobnost jako pozitivní a zářivou. No a co se tvarů týče, tak tam máte naopak volnou ruku. Spíše žensky působí tvary oblé, např. kruh nebo ovál, zatímco mužsky tvary ostřeji řezané, např. čtverec, obdélník nebo mnohoúhelník. Ale to už je spíš otázkou vašeho vkusu nebo využití daného prostoru.

Podobné rady