Který materiál je nejlepší pro výrobu dřezu?

Dřezy se vyrábí z plastu, smaltu, nerezu, umělého i přírodního kamene či glazované keramiky. Dřez ze smaltu nebo plastu je levný, ale velice snadno podléhá jakémukoliv poškození. Nerez má vysokou odolnost proti mastnotě, kyselému prostředí, různým chemikáliím a tvrdé vodě. Patří mezi nejhygieničtější materiály, nevsakuje do sebe žádné pachy ani nečistoty a nekoroduje. Nevýhodou nerezu je možnost vzniku drobných deformací a u některých typů i poměrně jednoduché mechanické poškození.

Primarady.cz | S nerezovým dřezem se v kuchyni setkáte asi nejčastěji.
S nerezovým dřezem se v kuchyni setkáte asi nejčastěji.
    20.3.2018

Corian  (umělý kámen z bauxitu spojeného akrylátem) je velice odolný a můžete z něj odlít pracovní desku včetně dřezu z jednoho kusu přesně na míru, takže nehrozí zatékání vody do skříňky pod dřezem. Plusem umělého kamene je vysoká kvalita, praktičnost, hygieničnost a snadnější údržba. Díky speciální povrchové úpravě je vysoce odolný vůči mechanickému poškození. Umělý kámen oficiálně snese maximálně 280 °C, podle odborníků je však maximální hranice nižší. Nevýhodou umělého kamene je nebezpečí uvolnění toxických látek z akrylátu při vyšších teplotách.

Přírodní kámen je velmi kvalitní a odolný jak proti mechanickému poškození, tak i vysokým teplotám. Nevýhodou je vysoká cena a nutná občasná údržba. Glazovaná keramika si udrží pěkný vzhled řadu let, vyniká pevností a odolností vůči chemikáliím a potřebná údržba je minimální. Nevýhodou je nutnost opatrné práce s většími předměty, protože při jejich pádu z výšky může dojít k prasknutí nebo odštípnutí kusu keramiky.

Podobné rady