Rychlé srovnání druhů střešních krytin

Betonové tašky potřebují kvůli své vyšší hmotnosti pevnou konstrukci krovu. Jejich životnost se odhaduje na 100 let. Tašky jsou mrazuvzdorné, vhodné pro sklony střech od 17 do 90 stupňů. Ty s povrchem ošetřeným speciálními nátěry mají lepší paramenty.

Primarady.cz | Rychlé srovnání druhů střešních krytin
(Zdroj: Jara Gyrová)
    11.7.2017

Pálené střešní tašky splňují vysoké estetické nároky, mají dlouhou životnost, odolávají povětrnosti a korozi. Mohou mít lesklé glazury i matné engoby.

Břidlice vykazuje dobrou mrazuvzdornost a odolnost působení kyselých dešťů. Má poměrně nízkou hmotnost a lze ji použít u sklonu od 20 stupňů.

Vláknocementové tašky mohou mít řadu tvarů i barev. Jejich předností je vzhled, životnost a nižší hmotnost, takže nevyžadují zpevňování krovů. Nebezpečný azbest už neobsahují.

Velké tabule kovové střechy nízké hmotnosti usnadňují pokládku. Dodávají se kompletní střešní systémy, které nevyžadují téměř žádnou údržbu. K montáži stačí lehké střešní latě, životnost se udává na dvě generace. Odolává drsným klimatickým podmínkám, přívalovým srážkám i průmyslovým exhalacím.

Plastová krytina napodobuje klasické tvrdé střešní krytiny. Chrání před povětrnostními vlivy, dobře tepelně i zvukově izolují, jsou pevné. Krytinu lze použít od sklonu střechy 5 stupňů a pro teploty -25 až +70 °C.

Bitumenové šindele mají nízkou hmotnost. Jsou vhodné pro pokrytí i složité geometrické tvary střech se sklonem od 15 do 90 stupňů. 

Podobné rady