Masážní křesla jsou různá. Jak si vybrat to správné?

Masážní křeslo vybírejte hlavně podle vnitřního systému. Křesla se základní výbavou namasírují záda a oblast stehen, hýždí a nohou. Většinou nabízí několik druhů masáží, třeba jemnou vibrační masáž pro relax před spaním. Dražší křesla zvládnou i hloubkovou válečkovou masáž, hnětení, protahování a poklepávání. Čím více válečků křeslo má, tím je masáž účinnější. Některá křesla mají i vzduchovou masáž, kdy se kolem jednotlivých částí těla nafukuje a vyfukuje vzduch.

Primarady.cz | Masážní křesla bývají mohutná a těžká.
Masážní křesla bývají mohutná a těžká. (Zdroj: Depositphotos)
    31.5.2018

Šířka masážního křesla bývá různá, takže si křeslo vyzkoušejte a vyberte si takové, které bude sedět vaší postavě. To stejné platí i pro hloubku sedadla, která úzce souvisí s velikostí nožní podpěrky obsahující vzduchové polštáře nebo jiné masážní mechanismy. Pokud má křeslo příliš hluboké sedadlo a používá ho osoba s malou postavou nebo krátkýma nohama, pak si masáž neužije naplno. Velká masážní křesla bývají často velice těžká, takže se s nimi hůře manipuluje. Průměrná hmotnost masážních křesel je přibližně 80 kg. Pro snazší přesuny je dobré, když má křeslo kolečka.

Jako čalounění masážních křesel se nejčastěji používá kůže, umělá kůže nebo mikrovlákno. Kůže je nejsložitější na údržbu a často u ní dochází vlivem hloubkové masáže k rychlému opotřebení. Křesla s čalouněním z pravé kůže jsou navíc i poměrně drahá. Umělá kůže je odolnější proti působení masážních válečků při hloubkových masážích. Mikrovlákno působí lacinějším dojmem, na druhou stranu je však dobře udržovatelné.

Podobné rady