Do jakých zón byste měli rozdělit kuchyni?

Aby se vám v kuchyni vařilo co nejlépe, musíte kuchyni rozdělit do pěti funkčních zón, které na sebe budou navazovat ve správném pořadí. Pro praváky by měly zóny navazovat zprava doleva, pro leváky naopak. Linka by měla začínat potravinovou (též zásobovací) zónou, jejíž délka by měla být alespoň 60 cm. Slouží pro uložení suchých, tekutých i mražených potravin. Proto sem patří jak lednice, tak i vysoká potravinová skříň. Vedle zásobovací zóny je zóna ukládání, která slouží pro uložení veškerého nádobí, příborů a kuchyňských pomůcek.

Primarady.cz | Jednotlivé kuchyňské zóny na sebe musí navazovat ve správném pořadí.
Jednotlivé kuchyňské zóny na sebe musí navazovat ve správném pořadí. (Zdroj: Depositphotos)
    26.1.2017

Na zásobovací zónu navazuje zóna mycí, tedy dřez a myčka. Pokud nemáte myčku, volte dvojdřez s odkapávací plochou. V případě myčky vám stačí jen menší umyvadlo pro oplachování zeleniny a ovoce. Součástí zóny může být také nádoba na odpadky, mycí pomůcky a drtič odpadu. Vedle mycí zóny je zóna přípravná, neboli pracovní. Má být dlouhá minimálně 70 cm, abyste mohli pohodlně manipulovat s potravinami. V této zóně je dobré mít po ruce i nejrůznější koření, spotřebiče a roboty, pracovní pomůcky i nádobí. Můžete je schovat do spodní skříňky.

Jako poslední je varná a pečicí zóna, tedy varná deska s troubou nebo sporák, případně i mikrovlnka nebo gril. Patří sem také úložné prostory pro hrnce, pánve, plechy a pomůcky pro vaření a pečení. Z obou stran varné desky potřebujete při vaření minimálně 30 cm pracovní plochy na odkládání nádobí a potravin. 

Podobné rady