Co všechno zkontrolovat při nákupu nové kuchyňské linky?

Jestliže vám záleží na kvalitě a chcete, aby linka sloužila dlouho jako nová, tak si ji před nákupem pořádně prohlédněte. Hlídejte hlavně sílu a nosnost materiálu, a to především u polic.

Primarady.cz | Dvířka i zásuvky musí jít u nové kuchyňské linky snadno otevírat.
Dvířka i zásuvky musí jít u nové kuchyňské linky snadno otevírat. (Zdroj: Depositphotos)
Tomáš Přibyl    9.3.2017

Lamino by mělo mít tloušťku alespoň 18 mm. Police o tloušťce 16 mm a méně se totiž mohou při dlouhodobém zatížení těžkým nádobím prohnout, případně zcela zlomit. Zkontrolujte si také celkovou pevnost a kvalitu provedení konstrukce i kování. Pokud si potrpíte na klid a nechcete poslouchat neustálé „třískání“ dvířek, volte u dvířek plynové tlumiče zavírání a u zásuvek zase plynulé dojezdy.

Dvířka i zásuvky musí jít snadno otevřít a nikde nesmí drhnout. Spodní skříňky by pak měly stát na nožkách, aby se pod nimi dalo uklízet a mohli jste si k nim pohodlně stoupnout. Nožky by měly být výškově stavitelné, abyste pomocí nich vyrovnali nerovnosti podlahy. Nožky mohou být zakryté krycí lištou, která by měla jít snadno oddělat. Všechna místa, kudy by se mohla dostat voda do materiálu, musí být kvalitně zakryté a zapravené.

Podobné rady

Reklama