Jak poznáte pravé relaxační křeslo?

Relaxační křeslo by vám mělo poskytnout maximální komfort a pohodlí, takže bývá mohutnější a větší, abyste do něj jak se říká „zapadli“. Většinou bývá polohovací a mívá podnožku. Polohování by mělo být takové, aby se opěradlo dalo sklopit alespoň do polosedu, některá křesla však umožňují sklopení až do pololehu.

Primarady.cz | Klasické ušáky k odpočinku přímo vybízejí.
Klasické ušáky k odpočinku přímo vybízejí. (Zdroj: Depositphotos)
Tomáš Přibyl    6.4.2017

U relaxačního křesla oceníte měkké čalouněné područky (ty dřevěné většinou tlačí) a boční oblouky, které vám poslouží pro opření hlavy a budou se hodit i ve chvíli, kdy vás přepadne náhlý spánek (mají je hlavně tolik oblíbené ušáky).

Sedák relaxačního křesla bývá ve výšce 43 - 47 centimetrů a měl by být mírně nakloněný směrem dozadu (v úhlu asi 4 - 7°). Hloubka sedáku by měla být taková, abyste se mohli celými zády pohodlně opřít o opěradlo, šířka pak závisí především na vaší postavě. Opěradlo má se sedákem svírat úhel větší než devadesát stupňů, někteří výrobci doporučují "záklon" až 135 stupňů. Opěradlo by mělo mít zřetelně konstruovanou bederní opěrku a mělo by být natolik vysoké, abyste si o něj mohli opřít i hlavu. Područky by měly být v takové výšce, aby vám odlehčily položené ruce.

Podobné rady

Reklama