Nátěr dřevěného plotu

Dobrý den, potřeboval bych poradit, čím mám natřít dřevěný plot, aby byla barva jednotná. Nedávno jsem koupil tenkovrstvou olejovou lazuru LUXOL ořech (tmavou) - i přestože mě od toho odrazovali - ale i po dvou nátěrech je plot stále flekatý. Lazura se chytla jen na světlých místech. Mám pořídit lepší lazuru, nebo barvu, či plot musím obrousit...? Takto plot vypadal před nátěrem: IMG_20180906_183726 Předem děkuji za všechny rady.

Odpovědi

Dobrý den,

určitě obrousit... My zase řešíme nátěr štípaného plotu ve stylu jako je tady 2. foto https://radybydleni.cz/media/drevene-ploty-inspirace-rady-fotogalerie

Je to tedy vodorovně - a všem doporučuji, dělejte to svisle, protože jinak u nátěru zůstanete mnohem déle.. Ale zas to podle mě vypadá lépe.

Myslíte si, že ten olej pak půjde přetřít na hnědou barvu?

Podle fotky je to jasné. Plot obrousit, popř. opálit starou barvu. Doporučuji použít první napouštěcí nátěr proti hnilobě a teprve potom lazuru. Jinak, pokud máte přístup k vyjetému oleji z auta, tak můžete plot natřít tímto. Výsledkem je tmavěhnědý až černý plot, který vám vydrží trojnásobně dlouho oproti klasické barvě.

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat