vrtání v panelovém domě - jak na to?

Moc prosím všechny o radu jak naprosto spolehlivě vyvrtat díru na hmoždinku v panelovém domě. Je to pro mě nepřekonatelný problém. Někde v půli vyvrtané díry se mi to zastaví o nějaký kámen, či co, a dál ani prd. Pokud máte nějaký zaručený postup, fígl, prosím podělte se. Také můžete napsat, jaké používáte nářadí.

Odpovědi

Když jsem chtěl vrtat příklepovou Narexkou do panelu, měl jsem z toho depku týden předem. Důležité bylo mít za sebou oporu, o kterou se dalo opřít a pak tlačit na přístroj. Ale ani to nebylo zárukou, že se díra vyvrtá. Panel je mrcha! Nedávno jsem si koupil vrtačku s pneumatickým příklepem Bosch PBH 2000 RE za 3000,-Kč a sadu vrtáků od stejné firmy. Od té doby je to pohoda, vrtá to do panelu samo, bez velkého tlaku a rychle. A SDS vrtáky s jejich rychlou výměou taky není špatná věc. Mám sice Bošku, ale myslím, že stejnou službu pro ty, kdo vrtají jednou za čas udělají i levnější značky a pokud jde opravdu o jednorázovou akci, možná je lepší si tu vrtačku půjčit v půjčovnách nářadí.

Ahoj, jelikoz jsem pri vrtani v panelaku ztracel nervy a kila, zajimal jsem se o tento "sport" a uz jsem to vyresil. Sice se jedna o nemalou investici, ale rozhodne se vyplati. Staci si koupit nikoliv priklepovou vrtacku, ale vrtaci kladivo a poradny vrtak...vrtani pak probiha jednou rukou a jak po masle. Vrele doporucuji:
http://czptocs.bosch-pt.com/boptocs-cz/Product.jsp;jsessionid=013410E5BBD305AF0263502E36B7754E?division=hw&ccat_id=9609&prod_id=9596

První 1 2 Další Poslední

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat