Poradte jak na sádrokarton.

Potřebovala bych poradit jestli někdo sledujete jak se staví sen tak v jednom díle dávali dřevotřískové stěny na zed,ale mi tu máme všude stěny ze sádrokartonu a nevím jak to tam přichytit aby to udrželo stěnu+na té stěně pak bude televize a police s dvd přehrávačem a nějaké drobnosti,ale to všechno něco váží.Tak nevím jak to udělat. Děkuji za rady

Odpovědi

Můžu poprosit o radu?Jek se při montáži sádrokartonové příčky tmelí rohy mezi původní zdí a začátkem příčky?Moc díky za radu.

Chtěl bych poradit, jak udělat sádrokartonové bednění pod barovou desku dlouhou 180x60 vysokou 1 metr? Kdy jedna strana bar. desky bude upevněna na zdi! a na druhé straně bude noha vysoká 1metr.
Nikdy jsem se sádrokartonem jsem nikdy nedělal. Může někdo poradit začínajícímu kutilovi!?
Děkuju předem za každou radu, která pomůže!
T.Stehlík

Prosím, poraďte jak připevnit sádrokartonové desky na umakartové desky, které tvoří stěny a podhled panelákového WC. Desky jsou tlusté asi 3 cm. Máte s tím někdo zkušenosti?

Prosím o radu. Na jaře budeme stavět dřevěnou chatu. Zvenku palubky, izolace a zevnitř bychom chtěli dát sádrokartonové desky. Chatu užíváme jenom sezonně. Prosím, poraďte mi, zdaje můžeme sádrokarton použít.

Prosím o radu. Na jaře budeme stavět dřevěnou chatu. Zvenku palubky, izolace a zevnitř bychom chtěli dát sádrokartonové desky. Chatu užíváme jenom sezonně. Prosím, poraďte mi, zdaje můžeme sádrokarton použít.

Moc Vám Všem děkuji za pomoc.Zkusím ty kovové hmoždinky a pak,když to nevyjde zkusila bych fermacell.

Zalezi pani, aky je podklad pod sadrokartonom a hlavne medzera medzi murom(zdivom) a sadrokartonom.
Podla mna ak tam ma byt plazma TV, urcite bude na specialnych drziakoch prilozenymi z tovarom.Skusit mozno dlhe kovove hmozdiny napr: 152 (cca15cm)dlhe,ake sa pouzivaju na montaz pvc okien, a to udrzi aj kona!!!Bez toho aby sa muselo nieco rezat alebo burat...

Co nato?

Zkusil bych se zamyslet na překrytí stěny pomocí sádrovláknitých desek Fermacel či Rigidur tl. 12,5 mm či 15 mm. Upevnily by se do těch samých kovových profilů. Jsou to desky s neporovnatelnou pevností a nosností
oproti sádrokartónu. Jak se bude chovat sádrokartón pod tím při zavěšení těžšího předmětu by se muselo zkusit. Povrchová úprava tím samým způsobem jako sádrokartón. Okolo futer se pak musí zvětšená tloušťka stěny nějakým způsobem řešit.
Je možné také překrýt jen část stěny.

v tom případě asi budete muset pstavit znovu konstrukci pro novou "falešnou či předsazenou" příčku, a nato montovat sádroš nebo třeba OSB a nato teprve vešet věci..

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat