Čím natřít?

Poradí mi někdo? Mám starou chalupu, silné zdi bez izolace. Minulý rok jsem zvenku odstranil omítkz a zevnitř zasekal do zdi odvodňovací rouru. Nahodil a vamaloval. Přes zimu se mi udělali v místě nové omítky kolem celé zdi mapy a barva malby je flekatá a udělaly se na ní puchýře a drolí se. Otázka-co dělat? Jak postupovat s opravou? Čím zeď ošetřit před dalším nátěrem. Děkuji za rady

Odpovědi

Dobrý den, Staré domy bez izolace natahují velké množství vody od základu. Dříve se používaly k nátěrům vápenné nátěry. Ty sice mechanicky nic nevydržely, snadno se ušpinily, daly se snadno setřít vodou, ale dýchaly. Musíte umožnit vlhkosti projít skrz malbu a odpařit. V místnosti pak třeba větrat, aby se nevytvořila plíseň. Z dnešních moderních materiálů máte zřejmě následující možnosti možnosti řešení: 1) sanační omítku 2) silikátovou fasádní barvu (používá se při nátěrech památkově chráněných staveb - je prodyšná) S pozdravem tým www.barvyplus.cz

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat