stůl z OSB desek ?

Dobrý den, kamarád mi nabízí, že do dětského pokoje a do pracocvny by vyrobil pracovní stoly z OSB desek. Viděla jsem to jen na fotce, vypadá pěkně, máte někdo zkušenosti, jak se udržuje, jak odolává poškození a podobně(hlavně kvůli dětem) Dík Z.

Odpovědi

Dříve bych Vám to rozmlouval kvůli formaldehydu, který slouží jako pokjivo u OSB. Kronospan, jeden z výrobců OSB zahájil letos novou výrobu, kde se formaldehydy prý nevyskytují. Takže bych doporučil jen toto ověřit.
Pokud by bylo vše tak - tak není problém.

Je to dobrý nápad, ale kupte OSB deky broušené, jinak jsou na nich nerovnosti a asi by se na nich nedalo psát :-) Nehledě na to, že nebroušené jsou pro venkovní použití a jsou napuštěny chemikáliemi proti houbám a plísním což by mohlo být nebezpečné pro zdraví Vašich dětí. Mám z tohoto materiálu udělané podlahy a hned po dlažbě jsou to pro mě nej podlahy ( mam i prkenné a plovoucí, ale s těmi moc spokojen nejsem)

Ahoj, já mám s OSB desek stůl na psaní i na hraní pro děcka a je to supr. je třeba dobře obrousit hrany a pořádně natřít a nalakovat. kamarádka má dokonce OSB podlahu v dětském pokoji, natřenou nějakou piniovou lazurou, takže je trochu do oranžova, působí to pěkně a hlavně, když se poškrábne, jde přebrousit anatřít a není tak drahaá jako dřevěná plovka a studená jako lino, takže DOPORUČUJI !!
Pavel

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat