děti a sklo ve dveřích

Děti mi při hře v bytě už poněkolikáté u sebe v dětském pokoji rozbily skleněnou výplň dveří, naštěstí se jim nic nestalo. Dveře se mi nechce vyplňovat aby šlo do chodby světlo. Existuje nějaké bezpečné sklo které by se nerozbilo a taky mi nezruinovalo peněženku?

Odpovědi

Dobrý den, přečetl jsem si pozorně vaše komentáře a proto vám posílám odkaz na můj odborný článek, který se věnuje výplním dveří ze skla: http://www.lopin.cz/cz/65.jak-spravne-zvolit-vyplne-dveri-ze-skla

mám místo skla ve dveřích, které mi uřízli v prodejně ma míru s radou, jak zamontovat - vysát z dutinek zbytky od řezání vysavačem a syilikonem zalepit - drží, nešpiní se a vydrží i rány od průvanu :-)

Sklo ve dveřích nám opakovaně vyrazil průvan, tak jsem na skleněné výplně nalepil bezpečnostní folii a zatím máme klid.
G.H.

Vhodným materiálem, který je zároveň lehký i bezpečný, je plexisklo nebo makrolon - komůrkový polykarbonát. Prodává se v různých desénech a sílách materiálu, dá se poměrně lehce uříznout elektrickou nebo ruční pilkou s jemným ozubením, takže si jej můžete namontovat sám - stačí vhodný formát vložit do stávajícího otvoru a olemovat tenkými lištami.
Neznamená to, že děti nejsou schopny takovouto výplň dveří vyrazit, ale neroztříští se a nehrozí tak úraz.

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat